У кожної четвертої українки є запущений рак грудей

Щонайменше у 25% жінок в Україні при обстеженні у мамолога виявлять ракові пухлини
Автор: TCH.ua, tsn.ua Опубликовано: 11 октября 2013, 13:00 1151

В Україні кожна четверта жінка має запущену форму раку грудей і навіть не підозрює про це. Про це заявив головний онколог Міністерства охорони здоров'я України Ігор Седаков. За його словами, мамологи досить часто знаходять в грудях українок розвинені ракові пухлини. "Показники занедбаності – починаючи з 2В стадії і до 4-ї стадії – коливаються в межах 25%. Тобто, кожна четверта жінка в Україні, звертаючись на первинний прийом до лікаря, вже має поширений пухлинний процес", - сказав Седаков. При цьому він зазначив, що в Україні на сьогодні є передові засоби для діагностики раку грудей і виявлення його ще на ранній стадії. Однак що ж стосується лікування, то воно досить дороге. На лікування одного хворого з початковою формою раку молочної залози – 1-а стадія – в середньому йде від 3 до 30 тисяч доларів, якщо застосовувати сучасні таргетні препарати. Тож Седаков радить регулярно обстежуватися в лікаря, щоб заощадити гроші.

"Вклавши в ідею необхідності проведення скринінгових заходів у жінок нашої країни, ми зможемо заощадити в бюджеті чималі суми. Адже 5 річне виживання хворих при 1-й стадії досягає 100%, 10-річна – до 98%", - сказав онколог. Він також додав, що рак грудей в Україні "молодшає", і все частіше саме молоді жінки помирають від цієї хвороби.


Хелпус - шанс для тех, кто уже не ребёнок

Детям легче получить помощь, но оказаться в беде может каждый. Хелпус сообщает обществу о тех, кто попал в беду, независимо от возраста.
Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.