Фонд Хелпус лого

Активісти закликають підняти акцизи на алкоголь заради закупівлі ліків

28 марта 2014, 12:30 1864 Автор: 5.ua 5.ua Вони влягаються під Верховною Радою і обводять свої тіла крейдою. Далі малюнки підписують кожен своїм діагнозом. Депутатам пацієнти передають вимогу – припинити ходити по тілах тяжкохворих і дати гроші на ліки

Понад півтори тисячі українців щодня помирають через брак державних грошей на лікування тяжких хвороб. Замість потрібних восьми мільярдів на закупівлю життєво необхідних ліків, у бюджеті є лише два. Різницю пацієнти пропонують компенсувати підвищенням акцизів на алкоголь і тютюн. Хворі порахували – подорожчання пляшки пива на 60 копійок дасть державі додаткових 5 мільярдів на рік, і допоможе врятувати сотні тисяч життів.

Вони влягаються під Верховною Радою і обводять свої тіла крейдою. Далі малюнки підписують кожен своїм діагнозом – рак крові, міастенія, муковісцидоз тощо. На папері їх мають лікувати державним коштом, насправді ж дорогі пігулки спустошують сімейний бюджет.

Депутатам пацієнти передають вимогу – припинити ходити по тілах тяжкохворих і дати гроші на ліки. Для переконливості разом із вимогою вручають статистику. Щодня через брак коштів на лікування в Україні помирають понад півтори тисячі людей.

Пацієнти навіть знайшли, звідки взяти гроші. Пропонують підняти акцизи на тютюн та алкоголь. Написаний законопроект забирає батьківщинівець Роман Ілик. "Якщо, для прикладу, підняти цей акциз і пиво здорожчає на 60 копійок, слабоалкогольні на 3 чи сильнодіючі на 5 гривень, то це суттєво дає можливість поповнити бюджет на 3-5 мільярдів гривень, які будуть цільово спрямовані на питання фінансування програм охорони здоров’я" – переповнився оптимізмом депутат, який, до речі, є першим заступником голови комітету з питань охорони здоров’я.

Законопроект у Раді він обіцяє проштовхнути. Для початку ж його треба просто зареєструвати. Але й тут виникають перешкоди. Організатор акції Дмитро Шерембей вважає, що їх умисно саботують.

Нині держава спроможна закупити лише 5-ту частину життєво необхідних ліків. Онкохвора Катерина Шевченко тільки за 2 з половиною місяці потратила 50 тисяч гривень. Друзі навіть влаштовували для неї благодійний концерт, щоб зібрати належні кошти.

З такими поясненням активісти пішли до Ради – переконувати народних обранців зареєструвати документ. Свого домоглися: законопроекту присвоїли реєстраційний номер. Утім, коли його винесуть на розгляд – прогнозів немає.

Анастасія Бабенко та Олексій Тищенко, 5 канал.