Фонд Хелпус лого

Гідне життя для особливих людей

18 лютого 2024, 23:00 188 Автор: Альберт Павлов helpus.org.ua Будинки "Хелпусу" допомагають людям з ментальною інвалідністю інтегруватись в громаді. А ви допомагаєте нам створювати такі будинки.

Гідне життя для особливих людей

Продовжую хроніку боротьби за гідне життя для особливих людей. Людей, без суду засуджених до довічного перебування у психоневрологічних інтернатах (ПНІ).

Для мене особисто цивілізованість суспільства визначається по відношенню до таких людей, а також до сиріт, важкохворих і людей похилого віку. У Німеччині я бачив, що умови проживання людей з інвалідністю ні чим не гірші (а іноді й кращі), ніж у звичайних німців.

У нас я постійно бачу людей з ментальною інвалідністю, замкнених у "закритих" установах – у ПНІ, у відриві від навколишнього світу. Життя цих людей проходить у задушливих переповнених кімнатах, з мінімальним особистим простором. Ці люди живуть за суворим розпорядком, як у в'язниці. Найчастіше не маючи можливості працювати (навіть якщо вони здатні на це). Не маючи права на особисте життя та доступу до нормальної медицини. Без можливості захистити свої права, що порушуються на кожному кроці.

В Запорізькій області ми розпочали створення будиночків підтримуваного проживання, в яких люди з інвалідністю нарешті могли б відчути себе людьми. Але російська агресія перервала ці проекти, будинки залишилися в окупації. На щастя, мешканці будиночків - Максим, Женя та Сашко, на щастя змогли вирватися з окупації.

Тепер ми продовжуємо розпочате, вже на Черкащині. Один із будиночків підтримуваного проживання в селі Щербинівка призначений для життя 3 людей, а після завершення прибудови зможе вмістити до 5 людей. Це невеликий, але затишний будиночок. В одній кімнаті може мешкати від 1 до 2 осіб. У ньому вже повністю готові 2 з 3 кімнат, і в принципі ремонт добігає кінця.

Гідне життя для особливих людей

Днями я та мій підопічний Сашко переночували там та протестували цей будиночок (дивіться фото). Якщо Сашку сподобається – можливо, він там житиме і далі. Адже поряд з будинком є велика ділянка землі, крім того, у селі є дуже активна громада, пов'язана із християнською Церквою. Є кілька інших соціальних проектів допомоги переселенцям, прийомним сім'ям та людям похилого віку. Сашко дуже активний, працьовитий і звиклий до сільського життя, і йому потрібен простір для діяльності.

Гідне життя для особливих людей

Зараз ми підшукуємо ще 2-3 хлопців, які захотіли б і змогли жити в будиночку в Щербинівці. Поки що ми можемо прийняти лише тих дієздатних хлопців, які мають гарні навички самообслуговування, і у яких відсутні асоціальні прояви. Бажано - здатність працювати, по можливості вирощуючи для себе продукти на присадибній ділянці.

У Щербинівці ми також ремонтуємо будинок родини Віталія та Наталії Бардиш, які теж колись вийшли із ПНІ. Віталій та Наталія мають 3-річну доньку. Ми хочемо відремонтувати будинок, створити безпечний простір для дорослих та дитини, та в міру сил підтримувати адаптацію сім'ї до звичайного життя.

Гідне життя для особливих людей

Гідне життя для особливих людей

Наразі першочергова турбота - завершити будівництво обох об'єктів. Основні витрати – це оплата будівельних робіт (кладка плитки, монтаж гіпсокартону, заливка підлоги тощо).

Будемо вдячні вашій підтримці, у вигляді будматеріалів (цемент, газоблок, металочерепиця, гіпсокартон, плитка, фарба тощо), у вигляді волонтерства, фандрайзингу та виконання робіт, або у вигляді донатів:

Також дуже важлива інформаційна підтримка та ваші активні репости!

Дякую всім за підтримку!