Фонд Хелпус лого

Будинок підтриманого проживання відкрився на Львівщині

25 серпня 2023, 20:55 152 MH4Ukraine В Стрию у новому будинку будуть жити 7 людей з інвалідністю (проект Caritas та MH4U).

Цього тижня Георгій, Назар, Марина, Артур, Вікторія, Стефа та Сашко почали жити у новому затишному домі в Стрию на Львівщині.

Наш проєкт підтримав відкриття ще одного будинку підтриманого проживання для молоді з інвалідністю.

Допомагатимуть молоді розкривати свій потенціал та жити максимально самостійно троє асистентів та четверо соціальних працівників, які також житимуть у будинку.

— Резиденти нашого дому вже облаштували кімнати на свій смак, — розповідають працівники Карітасу Стрийської єпархії, організації, яка реалізує проєкт підтриманого проживання.

— Тепер вони вчаться підтримувати чистоту в домі, готувати їжу, удосконалюють навички самообслуговування. А ще тішаться спільним прогулянкам та веселим розмовам у альтанці. Коли стане прохолодніше, то спільні вечори можна буде проводити біля каміну.

Щодня у будинок підтриманого проживання приходить психолог. Молодь має групові заняття, а також індивідуальні розмови, фахівець допомагає їм адаптуватися до самостійного життя.

— Перший місяць у новому домі для наших резидентів був сповнений емоцій, — ділиться враженнями Оксана Ільків, координаторка проєкту підтриманого проживання.

— Вони були дуже щасливі, адже дім для них — це сповнення глибоких прагнень: власного простору, самостійності та спілкування водночас.

Супровід інноваційних будинків підтриманого проживання — важливий напрямок роботи для нашого проєкту. Адже це дозволяє людям з інвалідністю та інтелектуальними порушеннями мати гідне та максимально наближене до самостійного життя.