Фонд Хелпус лого

Родині відомого буковинського художника Ореста Криворучка потрібна наша допомога!

29 лютого 2024, 14:00 268 Автор: Альберт Павлов www.helpus.org.ua Після смерті художника його родина опинилася у дуже скрутному становищі

Як допомогти?

Звіт про надхоження та витрати пожертв

Родині відомого буковинського художника Ореста Криворучка потрібна наша допомога!

Інколи в нашому житті череда складних життєвих подій заганяє цілу родину в глухий кут. І тоді дуже важливо людям навколо таку родину підтримати. На жаль, постійно бачу, як люди залишаються сам на сам з проблемами, які вони не можуть вирішити.

Поділюся з вами історією такої сім'ї, з надією на вашу матеріальну та інформаційну підтримку.

Оксана, її мати та донька. Живуть у Чернівцях. Три інтелігентні жінки, які опинилися у дуже скрутному становищі. Оксана - за освітою художниця і вихователь. Донька Богдана має незакінчену художню освіту, знає англійську мову. Мати Валентина - все життя опікувалася здоров'ям своєї доньки, доглядала за хворим братом, допомагала чоловіку.

Родині відомого буковинського художника Ореста Криворучка потрібна наша допомога!

Великі труднощі в сім'ї почалися з початку 2021 року. Від ковіду помер батько Оксани, Орест Криворучко. Орест Іванович був відомим чернівецьким художником, графіком, автором герба міста Чернівці та Чернівецької області. Щоб краще зрозуміти його творчість, публікую тут його роботи.

У 2021 Орест разом з дружиною потрапив до реанімації в наслідок ковіду. Оксана вимушена була взяти величезні кредити, намагаючись оплатити ліки та врятувати батьків. Мати вдалося врятувати, а батька не стало. Крім того, додалися хронічні хвороби, панічні атаки у всіх членів родини.

Зараз фактично ніхто з трьох жінок не може повноцінно працювати. Оксана має психоневрологічні порушення, має інвалідність 3 групи, харчується лише перетертою їжею, виходить із квартири лише супроводі. Інколи вдається знайти невеличку надомну роботу, або намалювати картину на замовлення, або продати щось із робіт батька. Донька Богдана, якій 22 роки, також лікується. Мати Валентина має значні ускладнення після ковіду та постійно приймає ліки.

Таким чином, родина має дуже низький дохід у вигляді пенсій та соціальних виплат, та постійні високі витрати на ліки (від 2 до 8 тис. щомісяця) та проценти по кредитам (до 8 тис. на місяць). Майже нічого не залишається на життя, та майже немає шансів на оплату боргу банку, який складає близько $4000. Місцева влада та деякі меценати надали часткову допомогу, але це не вирішило питання. У зв'язку з безвихідною ситуацію, родина розглядає можливість еміграції у Німеччину, але на проїзд грошей теж немає.

Також родина буде вдячна допомозі у проїзді до Німеччини, облаштуванні там та пошуку житла. Дякуємо за репости!

Телефон, вайбер Оксани +380502386543

Допомогти родині може кожен: