Фонд Хелпус лого

Праця за цукерки: представники омбудсмана відвідали психоневрологічний інтернат на Одещині

17 серпня 2023, 15:35 186 Автор: Катерина Шевчук meta.ua Пацієнти поскаржилися на залучення їх до примусової праці санітарними працівниками.

Праця за цукерки

Під час перевірки Барабойського психоневрологічного будинку-інтернату представниками омбудсмана, пацієнти закладу поскаржилися на залучення їх до примусової праці санітарними працівниками. Про це повідомив Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець.

Під час моніторингу в інтернаті зафіксували низку порушень. Зокрема одна із пацієнток закладу перебувала в ізольованому приміщенні. Персонал пояснив, що жінку ізолювали через напад агресії, який стався в неї напередодні.

Окрім того моніторингова група зафіксувала відсутність в установі укриттів та сповіщення про повітряну тривогу. Деякі пацієнти живуть у замалих кімнатах, які потребують ремонту. До того ж не всі з них забезпечені приліжковими меблями.

Харчові продукти в інтернаті зберігалися в холодильниках з порушенням температурного режиму та без первинного пакування.

Також виявлено порушення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення на доступність.

До того ж, деякі підопічні інтернату розповіли, що санітари проти волі змушують їх мити маломобільних підопічних, прибирати санітарно-гігієнічні приміщення та працювати на підсобній фермі. За виконану роботу їм видають цигарки та цукерки.